West German purple-pink opal & gold twisted oval beads.15x10mm. Strand of 25. b11-pp-0817a
- Regular Price
- $6.00
- Sale Price
- $6.00
- Regular Price
- Unit Price
- per
Available Stock: 34
Vintage purple-pink opal twisted fluted ovals with gold streaks in the core. Fabulous color. 15x10mm. Western Germany.1960-1970s. Strand of 25
Specifications
| Field | Value |
|---|---|
| Material | Glass |
| Bead Type | Bead |
| Origin | Germany |
| Age | Vintage |
| Color | Pink Purple Gold |
| Weight | 1.1 oz |
| Length | 15 in |
| Width | 10 mm |
| Lot Size | 1 Strands |