Vintage Venetian lampwork yellow foil graduated bead strand. b1-3023
- Regular Price
- $15.00
- Sale Price
- $15.00
- Regular Price
Sold Out
- Unit Price
- per
b1-3023
Vintage Venetian lampwork foil beads. Graduated 5.5 inch strand of 18 beads from 7-18mm.
Specifications
| Field | Value |
|---|---|
| Material | Glass |
| Shape | Round-Sphere |
| Bead Type | Bead |
| Origin | Italy |
| Age | Vintage |
| Color | Yellow |
| Weight | 1 oz |
| Length | 5 in |
| Width | 9 mm |
| Size | 5 in |