Venetian Murano raspberry pink silver foil lampwork beads. 9-11mm, 15 beads, strand of 19. B11-PP-1290
- Regular Price
- $11.00
- Sale Price
- $11.00
- Regular Price
Sold Out
- Unit Price
- per
b11-pp-1290
Vintage Murano raspberry pink foil lampwork beads.These beads are hand made and each vary slightly in size and shape. Beads range from 9-11mm in length. Strands are 7 inches with 19 beads
Specifications
| Field | Value |
|---|---|
| Material | Glass |
| Shape | Ball Sphere |
| Bead Type | Bead |
| Origin | Italy |
| Color | Pink Silver |
| Weight | 1 oz |
| Size | 7 in |
| Hole Size | 0.6 mm |