Vintage translucent ruby twist beads. 13x8mm.Czechoslovakia. Pkg of 18. b11-rd-0691
- Regular Price
- $6.00
- Sale Price
- $6.00
- Regular Price
- Unit Price
- per
Vintage Czech glass twists in a rich translucent ruby. 13x8mm. Pkg of 18
Specifications
| Field | Value |
|---|---|
| Material | Glass |
| Shape | Oval Twist |
| Bead Type | Bead |
| Origin | Bohemia Czechoslovakia |
| Age | Vintage |
| Color | Red |
| Weight | 0.2 oz |
| Length | 13 mm |
| Width | 8 mm |
| Lot Size | 18 Pieces |