Vintage Korean Peking Style Ovals, 15x20mm. Pkg of 6. b11-gr-0804
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
- Unit Price
- per
15x20mm wire-wound "Peking"-style oval, Korea, 1970s. Pkg. of 6
Specifications
| Field | Value |
|---|---|
| Material | Glass |
| Shape | Oval |
| Bead Type | Bead |
| Origin | Korea |
| Age | Vintage |
| Color | Green |
| Weight | 1 oz |
| Length | 20 mm |
| Width | 15 mm |
| Lot Size | 6 Pieces |